Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 26.03.2019

W miniony weekend policjanci zatrzymali 36-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Jak ustalili mundurowi mężczyzna był również poszukiwany. Mieszkaniec Białegostoku już usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w minioną sobotę, udali się do jednego z mieszkań na terenie Białegostoku, gdzie miało dochodzić do zakłócania ciszy nocnej. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że przebywający tam 36-latek jest osobą poszukiwaną przez prokuraturę. To nie był jednak koniec zdarzeń. Czujni policjanci w mieszkaniu ujawnili i zabezpieczyli 22 sztuki tabletek ecstazy oraz biały proszek o łącznej wadze ponad 8 gramów. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. 36-latek nie chciał podać policjantom swojego adresu zamieszkania. A gdy mundurowi już to ustalili, szybko wyszło na jaw co było tego powodem. Funkcjonariusze w mieszkaniu zatrzymanego ujawnili i zabezpieczyli ponad kilogram substancji psychotropowych-tabletek ecstasy i 420 gramów marihuany. Policjanci zabezpieczyli także około 2 kg innych środków, materiały do pakowania i produkcji środków, a także wagi i pistolet pneumatyczny wraz z nabojami.

Wniedzielę 36-latek usłyszał już zarzuty udzielania i posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.