UWAGA !!! - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA !!!

Data publikacji 26.03.2019

Wczoraj swoje oszczędności straciło małżeństwo białostoczan, którzy wpuścili do domu dwie kobiety, informujące o możliwości otrzymania dofinansowania do emerytury z funduszu Unii Europejskiej. Efektem jak się okazało tej złodziejskiej wizyty była kradzież pieniędzy, które seniorka trzymała w szafie. Policja szuka sprawców i nie wyklucza, że kobiety nie działały same.

Wczoraj policjanci zostali powiadomieni o kradzieży. Ofiarami złodziei padło starsze małżeństwo w wieku 85 i 96 lat. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do mieszkania małżeństwa zapukały dwie kobiety, które poinformowały o możliwości dofinansowania emerytury z funduszu Unii Europejskiej. Po wejściu do mieszkania jedna z kobiet poprosiła o okazanie banknotu 100 złotowego. 85-latka bez wahania idąc po banknot wskazała tym samym miejsce przetrzymywania swoich oszczędności. Mając już wiedzę, gdzie są pieniądze role kobiet się podzieliły. Jedna odwracała uwagę starszego małżeństwa, druga w tym czasie dokonała kradzieży oszczędności.

Policjanci przestrzegają przed działaniem oszustów. Na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze często samotne, wykorzystując ich ufność, otwartość oraz szczere intencje. Zwykle działają w grupie podszywając się pod pracowników różnych firm i instytucji. Niejednokrotnie wymyślają również błahe powody jak, prośba o szklankę wody, długopis, kartkę papieru lub możliwość skorzystania z telefonu, po to tylko, żeby tylko dostać się do mieszkania swojej ofiary i wzbudzić jej zaufanie a potem okraść. 

Apelujemy!!! Nie należy pochopnie,  w pośpiechu wpuszczać do domu osób, których nie znamy. Pod żadnym pozorem nie okazujmy żadnych banknotów wskazując tym samym miejsce przechowywania pieniędzy. Taka decyzja może wiązać się z utratą oszczędności życia i wartościowych przedmiotów.