Inauguracja sezonu rowerowego - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja sezonu rowerowego

Data publikacji 04.04.2019

Dzisiaj w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” odbędzie się inauguracja sezonu rowerowego. Celem prowadzonych działań jest promowanie bezpiecznych zachowań rowerzystów w ruchu drogowym, w tym korzystanie z elementów odblaskowych, używanie kasków rowerowych oraz dbanie o stan techniczny roweru i jego właściwe wyposażenie.

Ważnym elementem akcji będzie też uświadamianie, że jazda rowerem z nadmierną prędkością może stwarzać niebezpieczne sytuacje zarówno dla użytkowników rowerów, jak i pozostałych uczestników ruchu.

Równolegle policjanci będą przypominać kierującym pojazdami, że rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i z pozoru niegroźne zdarzenie drogowe może być dla nich bardzo poważne w skutkach.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od przestrzegania przepisów prawa, kultury i życzliwości wszystkich jego uczestników, stąd też policjanci zwrócą się także do pieszych, aby respektowali przepisy dotyczące korzystania przez nich z dróg dla rowerów (wyłącznie, gdy nie ma chodnika i drogi dla pieszych lub nie nadają się one do ruchu). Natomiast kierującym rowerami przypomną, że na chodniku i drodze dla pieszych rowerzysta ma obowiązek jechać powoli, zachować szczególną ostrożność oraz bezwzględnie ustępować miejsca pieszym.

W Białymstoku sezon rowerowy również rozpoczęty akcją informacyjno-edukacyjną pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Celem działań jest promowanie bezpiecznych zachowań i uświadomienie wszystkim miłośnikom jednośladów, że od nas samych zależy poziom bezpieczeństwa na drodze. Policjanci przypomnieli zarówno rowerzystom jak również pieszym o konieczności respektowania  przepisów prawa zwracając uwagę  pieszym, aby respektowali przepisy dotyczące korzystania przez nich z dróg dla rowerów (wyłącznie, gdy nie ma chodnika i drogi dla pieszych lub nie nadają się one do ruchu). Natomiast rowerzystom przypomnieli, że na chodniku i drodze dla pieszych mają obowiązek jechać powoli, zachować szczególną ostrożność oraz bezwzględnie ustępować miejsca pieszym.

Źródło: Komenda Główna Policji

 

 

 

 

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca logo działań profilaktycznych  z napisem "Jednośladem bezpiecznie do celu"