TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH ROZSTRZYGNIĘTY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH ROZSTRZYGNIĘTY

Data publikacji 05.04.2019

Dzisiaj odbyły się zawody klas mundurowych pn. "100-punktów na 100-lecie Policji". W turnieju wzięły udział trzy drużyny w ich skład weszli uczniowie białostockich szkół. Nagrody dla zwycięzców wręczył Komendant Miejski Policji w Białymstoku insp. Wojciech Macutkiewicz.

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji odbył się turniej klas mundurowych zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ramach obchodów 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. Uczestników przywitał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji nadkom. Maciej Zakrzewski oraz Kierownik Sekcji Doboru i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podinsp. Wojciech Bajeński. W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny, które miały do pokonania cztery konkurencje. W ramach pierwszego zadania białostocka młodzież zmierzyła się z testem wiedzy ogólnej o Policji. Kolejna konkurencja to zmagania drużynowe z ciekawostkami dotyczącymi Policji z naszego garnizonu. Nie mniejszymi umiejętnościami popisywali się uczestnicy zawodów, tym razem z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W ostatnim zadaniu na uczniów czekał policyjny tor przeszkód, gdzie "mundurowa młodzież "musiała wykazać się sprawnością fizyczną.

Po zakończeniu konkursu i podsumowaniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy. Najlepszymi okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowe w Białymstoku. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku insp. Wojciecha Macutkiewicza oraz Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Anety Bogut medale i dyplomy natomiast kapitanowie drużyn statuetki.

Turniej białostockich klas mundurowych pn. "100-punktów na 100-lecie Policji" skierowany do młodzieży miał na celu było przybliżenie zarówno wiedzy teoretycznej o Policji jak również praktycznej niezbędnej w pracy mundurowych zarówno pod kątem sprawności fizycznej, jak też umiejętności reagowania w przypadkach zagrożenia życia czy zdrowia.

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca zdjęcie grupowe uczestników turnieju pod nazwą 100-punktów na 100-lecie wraz z Funkcjonariuszami policji
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantów witających uczestników turnieju
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca uczestników turnieju uczniów białostockich szkół piszących test wiedzy o policji
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca próbę resuscytacji na fantomie ćwiczebnym
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca tor przeszkód pokonywany przez jednego z uczniów szkół mundurowych
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca identyfikator z napisem Turniej klas mundurowych 100-punktów na100-lecie Policji
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca medale ułożone na tacy
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca statuetki dla wygranych w turnieju 100-punktów na 100-lecie policji
  • Fotografia kolorowa zbiorowa przedstawiająca jedną z klas uczestniczących  w turniej w gronie policjantów