POKAZ PSÓW SŁUŻBOWYCH BIAŁOSTOCKIM LICEALISTOM - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POKAZ PSÓW SŁUŻBOWYCH BIAŁOSTOCKIM LICEALISTOM

Data publikacji 11.04.2019

Policjanci z Wydziału Kadr i Wydziału Patolowo-Interwencyjnego białostockiej komendy zorganizowali pokaz szkolenia psów służbowych, w któym uczestniczyli uczniowie Akademickiego Medycznego Liceum Ogolnokształcącego w Białymstoku. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie charakteru pracy przewodnika psa służbowego i umiejętności czworonogów.

Przewodnicy psów służbowych od lat ze swoimi czworonogami pomagają w wykrywaniu śladów na miejscu zdarzenia, ujawnianiu narkotyków, materiałów niebezpiecznych czy tropieniu. Specjalnie wyszkolone czworonogi wspomagają również policjantów w trakcie codziennych patroli. Zgromadzona Licealna młodzież miała okazję kolejny raz poznać specyfikę pracy przewodnika psa służbowego oraz zobaczyć umiejętności jakimi dysponują pupile mundurowych w trakcie pokazu skutecznego obezwładniania niebezpiecznego przestępcy. Uczniowie w trakcie zorganizowanego spotkania mogli zaobserwować, że każdy pies wraz ze swoim przewodnikiem tworzy silny duet, co jest istotne w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa innych osób. Zanim jednak zwierzęta przekazane zostaną do służby, muszą przejść odpowiednie szkolenie pod okiem specjalistów z ośrodka w Sułkowicach.

Zorganizowane spotkanie ma charakter cykliczny i wiąże się z dużym zainteresowaniem tematem ze strony uczniów białostockich szkół.

 

 

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca ćwiczenia obezwładniania osoby przy użyciu psa służbowego
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca tresurę psa służbowego
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca zbiórkę grupy młodzieży i przewodników psów służbowych przed pokazem