ZATRZYMANY ZA PRÓBĘ PRZEKUPSTWA POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZATRZYMANY ZA PRÓBĘ PRZEKUPSTWA POLICJANTÓW

Data publikacji 16.04.2019

Kierowca mercedesa łapówką chciał nakłonić mundurowych białostockiej drogówki do odstąpienia od czynności. Mężczyzna został zatrzymany, teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj w miejscowości Horodnianka, gmina Czarna Białostocka zatrzymali do kontroli pojazd w związku z przekroczeniem prędkości. Kierowcą okazał się 64-latek, który jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych kierował mercedesem nie mając do tego uprawnień. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym  i poinformowali o odholowaniu pojazdu. Po tej informacji 64-latek zaproponował policjantom 200 zł w zamian za "dogadanie się". Chciał w ten sposób uniknąć holowania pojazdu i dalszych kosztów z tym związanych. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczna w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.