MOTOSERCE 2019 – ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

MOTOSERCE 2019 – ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO

Data publikacji 29.04.2019

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku, a następnie na ulicach miasta miłośnicy jednośladów oficjalnie rozpoczęli sezon motocyklowy – Motoserce 2019. W imprezie inauguracyjnej nie mogło zabraknąć policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjanci w białych czapkach zadbali o bezpieczeństwo motocyklistów.

Prawdziwie wiosenna aura towarzyszyła motocyklistom, którzy w sobotę rozpoczęli swój sezon. Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego „Motoserce 2019” odbyło się na Rynku Kościuszki w Białymstoku, a zwieńczyła je wielka parada motocykli ulicami Białegostoku. Nad bezpieczeństwem motocyklistów czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze przypominali o konieczności okazywania sobie szacunku, życzliwości oraz zrozumienia na drodze. Apelowali o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, życząc uczestnikom zlotu tysięcy bezpiecznie przejechanych kilometrów.

Niewątpliwie jazda motocyklem sprawia wiele przyjemności, jednak ważne by była ona zgodna z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów. Powinni oni mieć świadomość, że po drodze jeżdżą także miłośnicy jednośladów. Szczególnie teraz należy uważnie spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać o wzajemnym szacunku.

W celu zwiększenia skuteczności swojej pracy w zapewnianiu bezpieczeństwa kierowcom jednośladów, policjanci także pełnią służbę na motocyklach. Wszystko po to, aby wypadków na podlaskich drogach było jak najmniej. Dodatkowo białostoccy policjanci cyklicznie organizują spotkania z motocyklistami, podczas których przekazują cenne informacje na temat bezpiecznego korzystania z dróg. Niewątpliwie kolejną okazją do takiego spotkania było rozpoczęcie sezonu motocyklowego - Motoserce 2019. Zaangażowanie białostockich policjantów, rozważna i odpowiedzialna jazda kierowców jednośladów, a także piękna pogoda pozwoliły rozpocząć sezon motocyklowy w sposób bezpieczny.

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca motocyklistów podczas parady jednośladów
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantów zabezpieczających rozpoczęcie sezonu motocyklowego