KIEROWCY JEDNOŚLADÓW- OSTROŻNIE NA DRODZE - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KIEROWCY JEDNOŚLADÓW- OSTROŻNIE NA DRODZE

Data publikacji 30.04.2019

Ładna pogoda i sprzyjające warunki drogowe spowodowały, że sezon jednośladów ruszył w pełni. Kierowcy samochodów muszą zwiększyć koncentrację i czujność oraz ponownie przyzwyczaić się do widoku niechronionych uczestników ruchu w swoich lusterkach. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Kierowcy jednośladów to pełnoprawni użytkownicy dróg i ścieżek, mają więc nie tylko prawa, ale i obowiązki. Niezmiernie ważne jednak jest, by właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego przestrzegała przepisów - bo swą niefrasobliwość przypłacić mogą zdrowiem, a nawet życiem.

Główne przyczyny wypadków w ruchu drogowym to niezmiennie: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu.

Motocyklista w konfrontacji z samochodem bądź nieruchomą przeszkodą zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie kask, profesjonalny strój, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek. Kierowcy jednośladów nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Od właściwego ubioru i zdrowego rozsądku często zależy zdrowie, a nawet życie. Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować nas życie. Na drodze jesteśmy równi i nikomu nie musimy niczego udowadniać.

Apelujemy do wszystkich kierowców jednośladów o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie zdrowego rozsądku!