Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolili się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Data publikacji 17.05.2019

Mundurowi szkolili się z Grupą Ratowniczą "Nadzieja" w zakresie postępowania w przypadkach udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym. Swoje umiejętności weryfikowali przy użyciu fantomu, tak aby w sposób jak najbardziej realny odwzorować udzielanie pomocy poszkodowanym.

Służba to przede wszystkim troska o bezpieczeństwo innych nawet z narażeniem życia. To również umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Zdarza się, że policjanci jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce np. wypadku drogowego. Wtedy ratują życie, udzielają pierwszej pomocy i reanimują poszkodowane osoby do czasu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych.

Wydział Kadr Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ramach zawartego porozumienia z Grupą Ratowniczą "Nadzieja" zorganizował szkolenie dla funkcjonariuszy policji z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej. Program składał się z zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Mundurowi w trakcie zajęć mogli przećwiczyć sposoby postępowania w przypadkach, z którymi mogą mieć do czynienia w codziennej służbie.Zajęcia odbywały się przy użyciu fantomu, tak aby w sposób jak najbardziej realny odwzorować udzielanie pomocy poszkodowanym.