Funkcjonariusze otrzymali odznaczenia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze otrzymali odznaczenia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi

Data publikacji 14.06.2019

W siedzibach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku i w Hajnówce zostały wręczone odznaczenia Zasłużony Honorowy Dawca Krwi funkcjonariuszom policji wyróżnionych za oddanie krwi i pomoc drugiemu człowiekowi.

W zeszłym tygodniu w ramach obchodów Światowego Dnia Honorowego Krwiodawcy w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku i Hajnówce odbyła  się uroczystość, podczas której zostały  wręczone odznaki: „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się również nasi funkcjonariusze  mł. asp. Monika Nagórka z Wydziału Prewencji białostockiej komendy uhonorowana nagrodą ”Honorowy Dawca Krwi Zasłużony  dla Zdrowia Narodu”, którą wręczył Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i sierz. szt. Daniel Wappa z Wydział Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uhonorowanego w Hajnówce przez Dyrektora Centrum Krwiodawstwa. Odznaczenie odebrał także  sierż. szt. Kamil Jania z Zespołu Prewencji w Czarnej Białostockiej, który otrzymał dyplom „Najaktywniejszy dawca w latach 2018-2019 „.Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Nasi koledzy wielokrotnie udowodnili ,że są w stanie bezinteresownie pomagać. Oddawali krew w nagłych wypadkach, takich jak np. pilna potrzeba przetoczenia krwi konkretnej grupie, niezbędnej do przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Niezwłocznie reagowali także na prośby oddania krwi dla policjantów i członków ich rodzin.

Policjanci przez cały rok aktywnie propagowali idee honorowego krwiodawstwa oraz podnosili świadomość społeczną na temat konieczności zapewnienia krwi wszystkim potrzebującym.