Policja przypomina! - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja przypomina!

Data publikacji 24.06.2019

Kto składa małoletniemu poniżej 15 roku życia za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej czy systemu teleinformatycznego propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonywania innej czynności seksualnej popełnia przestępstwo. Rodzice-pamiętajmy zaufanie to jedno, a kontrola rodzicielska to drugie.

Okres wakacji to wymarzony czas dla pedofilów. Na atak narażone są m.in. znudzone i szukające nowych wrażeń nastolatki. Bezpieczny z pozoru dom, niejednokrotnie bywa bardzo mylnym przeświadczeniem. Brak dorosłych w domu, nieograniczony dostęp do Internetu i nieświadomość może doprowadzić do tragedii. Internet to miejsce, gdzie musimy mieć świadomość konsekwencji swojego zachowania. To, co z pozoru może wydawać się niewinnym żartem, niewybredną formą flirtu może skończyć się konsekwencjami prawnymi. Potencjalne ofiary coraz częściej wyszukiwane są przez Internet. Za jego pośrednictwem dochodzi do nawiązania kontaktu dorosłych z dzieckiem. Niejednokrotnie wykorzystywany jest fakt, że rodzice nie mają czasu dla swoich pociech lub nie ma ich w domu. Wówczas pedofile słuchają jego problemów, doradzają, a kiedy zdobędą zaufanie, proponują spotkanie w realu. Niejednokrotnie również składane są propozycje obcowania płciowego. Potencjalne ofiary wyszukiwane są również uczestnicząc w różnego rodzaju grach on-line, gdzie tworzą z ofiarą jedną drużynę. Przy tego rodzaju kontaktach każdy może podawać się, za kogo tylko zechce.

Apelujemy, aby uczulić nasze małoletnie pociechy na ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Rodzice-pamiętajmy zaufanie to jedno, a kontrola rodzicielska to drugie.

Policja przypomina, kto składa małoletniemu poniżej 15 roku życia za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej czy systemu teleinformatycznego propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonywania innej czynności seksualnej popełnia przestępstwo.