DZIELNICOWY Z ŁAP LAUREATEM KONKURSU "DZIELNICOWY, KTÓRY MI POMÓGŁ" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWY Z ŁAP LAUREATEM KONKURSU "DZIELNICOWY, KTÓRY MI POMÓGŁ"

Data publikacji 25.07.2019

Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł". Laureatem 12 edycji ogólnopolskiego konkursu został sierż. szt. Adam Malecki dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łapach.

Konkurs "Policjant, którymi pomógł" trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Organizatorem tej ogólnopolskiej Inicjatywy jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" przy współpracy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. W tym roku odbyła się 12 edycja konkursu, którego istotą jest wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i zaangażowanych w pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

W tym roku honory laureata konkursu przypadły sierżantowi sztabowemu Adamowi Maleckiemu z Komisariatu Policji w Łapach. Kandydatura policjanta została wyłoniona spośród ponad setki zgłoszeń.  Nasz kolega w Policji służy od 7 lat. Swoją drogę zaczynał w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, a od roku spełnia się jako dzielnicowy. Kto i dlaczego zgłosił jego kandydaturę może się tylko domyślać. Jednoznacznym jest jednak, że wspomniany dzielnicowy wyróżnia się jakością pracy w obszarze związanym z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Niezaprzeczalnym jest także to, że angażuje się w swoją pracę ponad standard. Służbę w Policji traktuje jako powołanie, nie trzymając się jedynie litery prawa. Postawa policjanta jest przykładem dla swoich kolegów, jak skutecznie można pomagać ofiarom przemocy w rodzinie

Wszystkim laureatom konkursu GRATULUJEMY.

  • zdjęcie policjanta stojącego przy radiowozie

Pliki do pobrania

  • 81.97 KB