III urodziny Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Parku Planty - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

III urodziny Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Parku Planty

Data publikacji 02.07.2019

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali działania z okazji III urodzin Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przez trzy lata funkcjonowania odnotowano blisko 26 tysięcy zgłoszeń na terenie powiatu białostockiego. W Parku Planty na mieszkańców stolicy Podlasia czekały liczne atrakcje na stoisku policyjnym i Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

1 lipca 2016 roku na terenie garnizonów podlaskiego, pomorskiego i stołecznego ruszył program pilotażowy „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Jest to narzędzie stworzone dla mieszkańców z myślą o poprawie ich bezpieczeństwa. Służy także współpracy na linii policja – obywatele. Każdy może za pomocą Mapy w szybki, prosty i anonimowy sposób zaznaczyć miejsce wymagające kontroli funkcjonariuszy. Zgłoszone punkty są przez mundurowych weryfikowane, a potwierdzone są przez nich eliminowane.

 By uczcić III Urodziny Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali wczoraj w Parku Planty stoisko profilaktyczne z licznymi atrakcjami dla mieszkańców stolicy Podlasia. W działaniach udział wzięli także pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – centrum powiadamiania ratunkowego. Celem przedsięwzięcia była promocja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz numeru alarmowego 112. Zarówno najmłodsi jak i starsi mieszkańcy Białegostoku mogli wziąć udział w quizach dotyczących bezpieczeństwa, za które mundurowi przewidzieli drobne upominki. Odwiedzenie stoiska było doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z mundurowymi i otrzymać ulotki edukacyjno –informacyjne dotyczące m.in. bezpieczeństwa w okresie letnim jak też bezpieczeństwa na drodze.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego powiatu. W ciągu trzech lat funkcjonowania mapy policjanci otrzymali od obywateli blisko 26 tysięcy zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia na bieżąco.

Mundurowi cały czas zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak pokazuje analiza danych Policji aplikacja – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bezpośrednio przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu.

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca po lewej namiot Centrum Powiadamiania Ratunkowego po prawej namiot Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku  w gronie zainteresowanych przechodniów
  • Fotografia kolorowa przedstawiającą na pierwszym planie namiot policji wraz z policjantką prowadzącą rozmowę z zainteresowanymi, w tle namiot Centrum Powiadamiania Ratunkowego
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca rowerzystów i przechodniów zgromadzonych wokół namiotów Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Policji