Policjanci zatrzymali kolejnego pirata drogowego - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnego pirata drogowego

Data publikacji 16.07.2019

Wczoraj policjanci z miejskiej drogówki w czasie służby wyeliminowali z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę. 31-latek jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali wczoraj kierowcę BMW. 31–latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 111 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 61 km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcą  okazał się mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, któremu zatrzymano prawo jazdy. Kierowca BMW  został również ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mundurowi podczas codziennej służby kontrolują po za prędkością poruszania się pojazdów, ich stan techniczny. Właśnie z powodu złego stanu technicznego samochodów, 9 kierowców będzie zmuszonych do wykonania niezbędnych napraw i dopiero wtedy będą w stanie odzyskać dowody rejestracyjne.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.