Przewoził za dużo osób-stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził za dużo osób-stracił prawo jazdy

Data publikacji 06.08.2019

Policjant z białostockiej "drogówki" zatrzymał do kontroli 32-latka, który przewoził scanią czwórkę dzieci w wieku 3-4 lata bez fotelików. Dodatkowo z kierowcą podróżowała czwórka małoletnich pojazdem przystosowanym do przewozu tylko dwóch osób. 32-latek za swoją nieodpowiedzialna jazdę stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj około południa patrol z białostockiej "drogówki" zatrzymał w miejscowości Waliły Stacja scanię, która przewoziła drewno bez oznaczenia z tyłu. Już po chwili okazało się, że to nie koniec historii. Jak się okazało kierowca podróżował z czwórką dzieci w wieku 3-4 lata bez fotelików. Dodatkowo po sprawdzeniu warunków technicznych pojazdu okazało się, że 32-latek przewozi trójkę dzieci niezgodnie z przepisami. Samochód , którym poruszał się 32-latek przystosowany był do przewozu jedynie dwóch osób. Nieodpowiedzialny kierowca natychmiast stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja przypomina! Przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.