Kolejni poszukiwani w rękach policji - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani w rękach policji

Data publikacji 14.08.2019

Policjanci, wczoraj, na terenie powiatu białostockiego, zatrzymali 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Skuteczne rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych ponownie przyniosły pozytywne efekty.

Policjanci, w wyniku intensywnej pracy minionej doby zatrzymali na terenie powiatu białostockiego 10 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Poszukiwani często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywali się u swoich znajomych lub rodziny.

Jeden z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych na terenie Wasilkowa. 40-latek poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności za wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Z kolei 39-latek zatrzymany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku poszukiwany był przez sąd celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. Kilka godzin później na terenie gminy Gródek mundurowi z Posterunku Policji w Gródku zatrzymali 43-latka. Policjancii ustali, że tego dnia meżczyzna będzie przebywał w rejonie jednej z posesji. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. 43-latek poszukiwny przez białostocki sąd natychmiast trafił za kratki. Mężczyzna miał do odbycia karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za kradzież.

Dodatkowo białostoccy policjanci zatrzymali jeszcze 6 osób poszukiwanych w celu odbycia kary aresztu od 2 dni do 6 misięcy pozbawienia wolności oraz jedną osobę do ustalenia miejsca pobytu.