Dzielnicowi o bezpieczeństwie na festynach - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi o bezpieczeństwie na festynach

Data publikacji 10.09.2019

O bezpieczeństwie zawsze warto mówić i każda okazja jest do tego dobra. W miniony weekend podczas organizowanych festynów, dzielnicowi promowali wśród najmłodszych bezpieczeństwo. Na uczestników czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez organizatorów.

W miniony weekend dzielnicowi z Komisariatu IV Policji w Białymstoku wzięli udział w festynie zorganizowanym na ulicy Pogodnej w Białymstoku przez Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Pikniku Rodzinnym, który odbył się na terenie boiska w Zaściankach przy ul. Górka Tomka. Spotkania mają charakter przedsięwzięcia integracyjnego, rodzinnego i wychowawczego. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla jego uczestników. Oprócz zabawy, był to także czas poświęcony rozmowom o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Policjanci  zapoznawali z przepisami ruchu drogowego oraz znakowali rowery. 

Każdy mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i choć na chwilę poczuć się funkcjonariuszem. Nie brakowało także chętnych do przymierzenia wyposażenia, które na co dzień wykorzystywane jest przez funkcjonariuszy zabezpieczających różnego rodzaju wydarzenia. Taka zabawa połączona z edukacją na świeżym powietrzu to doskonałe połączenie i daje wymierne efekty.