TURNIEJ O PUCHAR KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W BIAŁYMSTOKU - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TURNIEJ O PUCHAR KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W BIAŁYMSTOKU

Data publikacji 20.09.2019

Siedem drużyn uczestniczyło w dzisiejszych zmaganiach o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Białostoccy mundurowi w ten sposób uczcili 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Dzisiaj na stadionie w Tykocinie odbył się I Turniej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku w piłce nożnej. Inicjatywa związana była z uczczeniem 100-lecia powstania Policji Państwowej. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, Bielsku Podlaskim, Placówka Straży Granicznej w Bobrownikach, Okręgowa Rada Adwokacka w Białymstoku, Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Białymstoku. Ponadto do rywalizacji stanęły również drużyny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku oraz Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Organiatorem turnieju był Wydział Kadr Komendy Miejskiej Policji w  Białymstoku przy  udziale Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa podlaskiego oraz Burmistrza Tykocina Mariusza Dudzińskiego. Celem rywalizacji była również popularyzacja aktywnego trybu życia oraz integracja środowisk mundurowych i pozamundurowych. 

Podczas rozgrywek na boisku trwała kilkugodzinna zacięta walka. Prowadzone przez uczestników turnieju batalie na murawie umocniły ich przyjaźń, a pokonanych skłoniły do jeszcze większej pracy nad swoimi zdolnościami. 

Na dwóch boiskach rozegrano spotkania, które ostatecznie wyłoniły zwycięzców turnieju.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Drugie miejsce przypadło policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.

Podczas sportowych zmagań wyłoniono również najlepszego zawodnika, którym został piłkarz drużyny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Miano Króla strzelców turnieju uzyskał zawodnik z drużyny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Nie mogło zabraknąć również najlepszego bramkarza, którym został zawodnik z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach.

Nagrody, puchary i upominki wręczył Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Maciej Wesołowski  oraz Zastępca Burmistrza Tykocina Robert Sidorski

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY.