Włamywacz zatrzymany przez policję - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz zatrzymany przez policję

Data publikacji 03.10.2019

Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzanego o włamania do garaży. Mężczyzna próbując uciec przed policją uszkodził kilka pojazdów. Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec Białegostoku. Mężczyzna usłyszał już w sumie 14 zarzutów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W poniedziałek, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniem do garaży 31-latka. Po tym jak mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny i miejsce przebywania, jego zatrzymanie  było już tylko kwestią czasu. 31-latek chciał uniknąć kontroli drogowej i próbował uciec oplem bez talic rejestracyjnych. Dodatkowo uszkodził inne pojazdy. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany w jednym z centrów handlowych. Jak ustalili policjanci 31-latek podejrzany był o liczne kradzieże z włamaniem do garaży na terenie Białegostoku, których dokonywał we wrześniu tego roku. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia o wartości 9200 złotych. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Policjanci ustalili również, że 31-latek kierował będąc pod wpływem narkotyków. Mężczyzna wczoraj usłyszał 14 zarzutów m.in. za kradzieże z włamaniem, kierowanie pod wływem środków odurzających czy nie zatrzymanie się do kontroli. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca elektronarzędzia, które odzyskali policjanci
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca skradzione elektronarzędzia ułożone na ziemi
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca zatrzymanego z kajdankami założonymi na ręce trzymane z  tyłu doprowadzanego przez policjantów służby kryminalnej