CHCEMY POMAGAĆ...TYM RAZEM ODDAJEMY KREW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CHCEMY POMAGAĆ...TYM RAZEM ODDAJEMY KREW

Data publikacji 11.10.2019

Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie człowieka. To wyjątkowy lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu osobom. Białostoccy Policjanci doskonale to wiedzą i dlatego oddają swoją krew, aby pomóc innym.

Koncentrat krwinek czerwonych jest niezbędny dla ratowania życia ofiar wypadków samochodowych, przetaczany w trakcie poważnych operacji i przy różnego rodzaju zabiegach. To lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących.

Przed Komendą Miejską Policji w Białymstoku zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Mundurowi doskonale wiedzą jak ważna jest krew, dlatego kolejny raz zorganizowali akcję i oddali honorowo krew, aby podzielić się tym co najcenniejsze - cząstką siebie. Do białostockich policjantów dołączyli także uczniowie klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych ul. Kolejowa w Białymstoku. Wśród dawców pojawiły się także osoby, które robią to tylko okazyjnie. Celem inicjatywy jest m.in. propagowanie i popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa ze szczególnym podkreśleniem daru krwi. Policjanci, którzy systematycznie oddaja krew zarażają swoich kolegów oraz inne osoby, którzy chętnie przyłączają się do akcji. 

Pamiętajcie!

Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat, który waży co najmniej 50 kilogramów i jest zdrowy.

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta oddającego krew.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dwóch policjantów stojących przed Mobilnym punktem poboru krwi.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca uczennice klas mundurowych wypowiadającą się do kamery
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca uczniów klas mundurowych wypełniających formularze
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca siedzącego na fotelu policjanta oddającego krew
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę oczekującą na pobranie krwi