NIETRZEŹWI KIEROWCY NA BIAŁOSTOCKICH DROGACH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA BIAŁOSTOCKICH DROGACH

Data publikacji 21.10.2019

W miniony weekend białostoccy policjaci wyeliminowali z ruchu 8 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek, który miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą teraz za swoje zachowanie przed sądem.

W miniony weekend białostoccy policjanci wyeliminowali z ruchu 8 nietrzeźwych kierowców, z czego tylko w sobotę aż siedmiu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek, który pędził fiatem ulicami osiedla Bacieczki mając ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna prowadził pomimo sądowego zakazu. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca to 42-letni mieszkaniec Białegostoku, który na ulicy Hetmańskiej mając blisko 3,4 promila alkoholu w organizmie doprowadził do kolizji z fordem, którego kierowca z kolei nie posiadał uprawnień do kierowania. Tego samego dnia w ręce mundurowych wpadł 61-latek, który kierował fiatem mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. W sobotnie popołudnie policjanci z białostockiej "drogówki" ujawnili sprawcę kolizji, którym okazał się 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował na "podwójnym gazie" mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Pozostali nieodpowiedzialni kierowcy to dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy prowadzili auta mając od ponad 0,5 do 2 promili alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W dalszym ciągu pomimo wysokich kar za przestępstwa dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu, nadal mamy do czynienia z tym nagannym zjawiskiem. Białostoccy policjanci apelują do kierowców o wyobraźnię i rozwagę! Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od każdego z nas.