Policjanci na targach pracy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na targach pracy

Data publikacji 22.10.2019

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali dziś białostoccy funkcjonariusze podczas targów pracy na Politechnice Białostockiej.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uczestniczyli dziś w targach pracy zorganizowanych na Politechnice Białostockiej. Celem targów było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz  zapoznania się z konkretną branżą. Wśród różnego rodzaju firm i instytucji nie zabrakło także białostockich policjantów, którzy przygotowali swoje stoisko informacyjne.

W trakcie spotkani policjanci informowali wszystkie zainteresowane osoby o rekrutacji i wymaganiach względem kandydatów do służby. Każdy mógł zasięgnąć informacji gdzie i jakie dokumenty należy złożyć. Funkcjonariusze wręczali ulotki informacyjne dotyczące jak zostać policjantem, w której zawarte są wszystkie niezbędne informacje o warunkach, wymaganiach oraz etapach postępowania kwalifikacyjnego. Mundurowi wtrakcie targów przybliżyli zainteresowanym specyfikę pracy policjanta, zachęcając odwiedzających stoisko do podjęcia decyzji o wstąpieniu w szeregi policji. Dużym zainteresowaniem w trakcie targów cieszyły się również alkogogle, którymi dysponowali mundurowi. Testujący sprzęt przy okazji odwiedzin stoiska mogli sprawdzić, jak dużemu  "upośledzeniu" ulegają zmysły  po spożyciu alkoholu.

 

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca na pierwszym planie manekina ubranego w mundur policyjny do działań. W tle policjantka rozmawiająca z uczestnikami targów