Tylko wczoraj 128 kierowców przekroczyło prędkość - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tylko wczoraj 128 kierowców przekroczyło prędkość

Data publikacji 24.10.2019

Policjanci z całej Polski prowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Z białostockiej "drogówki" w działaniach wzięło udział 61 policjantów. – Niestety po raz kolejny okazało się, że kierowcy mają zbyt „ciężką nogę”

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Dlatego też wczoraj na terenie całego kraju przeprowadzone zostały dziania pn. „prędkość”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości.

Również policjanci z białostockiej „drogówki” z Komendy Miejskiej Policji dbający o bezpieczeństwo na drogach wzięli udział w działaniach. Wczoraj od godziny 6.00 do 22.00 w różnych rejonach powiatu białostockiego kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierujący. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań, policjanci skontrolowali 242 pojazdy i ujawnili 128 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Po raz kolejny apelujemy więc o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.