DROGA TO NIE RING – STOP AGRESJI - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DROGA TO NIE RING – STOP AGRESJI

Data publikacji 24.10.2019

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zainaugurowali akcję pn. „Droga to nie RING – STOP agresji”, której celem jest zapobieganie agresywnym zachowaniom na drodze.

Coraz częściej na drodze można zaobserwować agresywne zachowania. Z tego powodu mundurowi z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zainaugurowali akcję profilaktyczną pn. „Droga to nie RING – STOP agresji”. Na spotkaniu z młodymi kierowcami w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku funkcjonariusze tłumaczyli jakie wykroczenia są najczęściej popełniane przez kierujących pojazdami i dlaczego powodują one tak wielkie niebezpieczeństwo. Ponadto policjanci przedstawili słuchaczom sytuacje agresywnych zachowań kierowców, które miały miejsce na terenie miasta Białegostoku, skutki oraz sankcje prawne za ich popełnienie. Funkcjonariusze podkreślali jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz, że każdy uczestnik  ruchu drogowego ma takie same prawa. Kierowcy są zobowiązani do "kultury jazdy" oraz przestrzegania przepisów w takim samym zakresie bez wzglęu na posiadane predyspozycje do kierowania pojazdami.Kierowcy wymierzający sprawiedliwość samodzielnie mogą się narazić na odpowiedzialność karną. 

Pamiętajmy! Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa"

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantki na spotkaniu z młodymi kierowcami w Liceum Ogólnokształcącym.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca funkcjonariuszy prowadzących spotkanie z młodymi kierowcami.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantki na spotkaniu z młodymi kierowcami w Liceum Ogólnokształcącym.