Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” w Klubie Osiedlowym - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” w Klubie Osiedlowym

Data publikacji 28.10.2019

W klubie osiedlowym „Millenium” przy ulicy Mazowieckiej w Białymstoku odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z białostockiej "jedynki". Mundurowi podczas spotkania rozmawiali z mieszkańcami swojego rejonu na temat poprawy bezpieczeństwa.

W miniony piątek  obyło się spotkanie z mieszkańcami w klubie osiedlowym „ Millenium” przy  ulicy Mazowieckiej w Białymstoku, które w głównej mierze miało na celu weryfikację zagrożeń wskazanych przez uczestników, a także zaproponowanie skutecznych mechanizmów ich rozwiązania. Mundurowi omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym, które zagrożenia są najczęściej zgłaszane w rejonie funkcjonowania jednostki za pośrednictwem tego narzędzia. Zgromadzonym przybliżono sylwetki dzielnicowych komisariatu i przedstawiono założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także wskazano na łatwy sposób skontaktowania się z tymi policjantami dzięki aplikacji „Moja Komenda”. W dalszej kolejności funkcjonariusze zapoznali uczestników debaty z głównymi obszarami działalności profilaktycznej tutejszej jednostki. Głównym punktem spotkania była dyskusja, w której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali  wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę z policjantami. Podczas spotkania omówiono również zagrożenia, jakie mogą dotknąć osoby starsze między innymi kradzieże na wnuczka czy policjanta  oraz  prawidłowego  zabezpieczenia mienia  w czasie zbliżającego się „Święta Zmarłych”.

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca funkcjonariuszy policji prowadzących debatę z mieszkańcami w klubie osiedlowym.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca funkcjonariuszy policji prowadzących debatę z mieszkańcami w klubie osiedlowym.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantów omawiających na wyświetlanych  slajdach Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.