Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt z udziałem policjantów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt z udziałem policjantów

Data publikacji 28.10.2019

Białostoccy policjanci zorganizowali spotkanie profilaktyczne z okazji Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt, który jest doskonałą okazją do propagowania prawidłowych postaw wobec zwierząt. Inicjatywa doszła do skutku na terenie Schronika dla Zwierząt w Białymstoku.

W piatek obchodzony był Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Z tej okazji policjanci z Wydziału Prewencji, Patrolowowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji IV zorganizowali przedsięwzięcie profilaktyczne na terenie Schroniska dla Zwierząt. W evencie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku oraz Centrum Szkół Mundurowych. Tego rodzaju inicjatywa to doskonały moment, aby propagować prawidłowe postawy w kontakcie z psami, jak również właściwej opieki nad zwierzętami. Mundurowi w trakcie zajęć omówili także jakie warunki muszą zostać zapewnione psu, ododatkowo policjanci poruszyli temat bezpiecznego wyprowadzania, odpowiedzialności i sprzątania po zwierzęciu.

Warto przypomnieć, że posiadanie pupila wiąże się z obowiązkami. Na przykładzie przewodnika psa służbowego można zaobserwować jak odpowiedzialna jest to praca, która wiąże się z dodatkowymi zajęciami. Oprócz treningów indywidualnych z czworonogiem, funkcjonariusz zajmuje się także jego pielęgnacją, karmieniem czy dbaniem o czystość w kojcu. Każdego dnia pies musi się także porządnie wybiegać, co wymaga od przewodnika sprawności fizycznej oraz kondycji.

Nie od dziś wiadomo, że zwierzak może być najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego przypominamy o możliwości adopcji psa lub kota