TRZECH ZATRZYMANYCH W JEDNYM POJEŹDZIE - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TRZECH ZATRZYMANYCH W JEDNYM POJEŹDZIE

Data publikacji 04.11.2019

Policjanci z białostockiej patrolówki zatrzymali 28-latka, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Posiadał również aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei jeden z pasażerów okazał się osobą poszukiwaną listem gończym, a drugi miał przy sobie narkotyki. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotę tuż po 4.00, policjanci z Wydzialu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Bialymstoku na ulicy Towarowej zatrzymali do kontroli volkswagena. Już na początku okazało się, że 28-letni kierowca ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli u niego biały proszek i susz roślinny. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina i marihuana. Mundurowi mając podejrzenie, że kierowca prowadził pod wpływem narkotyków poddali go badaniu na ich zawartość w organizmie. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie wykazało, że 28-latek kierował pod wpływem amfetaminy.

W kontrolowanym pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów. Po sprawdzeniu 18-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mundurowi zatrzymali także drugiego pasażera. 19-latek, miał przy sobie biały proszek, który po wstępnym badaniu okazał się amfetaminą. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.