Dzielnicowi o bezpieczeństwie najmłodszych uczniów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi o bezpieczeństwie najmłodszych uczniów

Data publikacji 19.11.2019

Dzielnicowi z białostockiej "czwórki" spotkali się z najmłodszymi uczniami jednej ze szkół, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Mundurowi zwrócili uwagę na zasady, jakimi należy się kierować podczas poruszania się po drogach. Nie zabrakło również informacji odnośnie zachowania wobec osób obcych czy niebezpiecznego zwierzęcia.

W minionym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Białymstoku zorganizowali spotkanie dla najmłodszych uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Jego celem było poruszenie tamtu bezpieczeństwa dzieci. W trakcie zajęć przekazano podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym zachowania na drodze oraz zasadności używania elementów odblaskowych. Posłużyły do tego policjantom zorganizowane zabawy edukacyjne, jak również pokaz multimedialny. Dzielnicowi przypomnieli dzieciom numer alarmowy 112, jak również zwrócili uwagę w jakich sytuacjach należy korzystać z niego korzystać i od czego zacząć rozmowę. Nie zabrakło również pogadanki na temat zachowania wobec osoby obcej, jak również w stosunku do niebezpiecznego zwierzęcia. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały tematyczne malowanki.

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dzielnicową ,która wyświetla na tablicy numery alarmowe podczas spotkania w szkole.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dzielnicową ,która rozdaje kolorowanki dzieciom.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dzielnicową ,która prezentuje książeczkę pt. "Mój dzielnicowy."