Za szybko w obszarze zabudowanym - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w obszarze zabudowanym

Data publikacji 20.11.2019

Policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca kontroli drogowej zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kontrolowali prędkość kierowców, na ulicach wskazywanych przez internautów, jako miejsca notorycznych przekroczeń prędkości. Na ulicy Hetmańskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka kierującego audi. Mężczyzna jechał z prędkością 121 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 51 km/h. Do podobnej sytuacji doszło na ulicy Kopernika, gdzie mundurowi do kontroli drogowej zatrzymali 21-letniego mieszkańca Białegostoku. Mężczyzna prowadził audi z prędkością 110 km/h przekraczając tym samy prędkość o 60 km/h. Kolejny kierowca poruszający się z nadmierną prędkością to 21-latek, który na ulicy Generała Maczka jechał toyotą przekraczając prędkość o 56km/h. Z kolei po północy, policjanci z białostockiej "drogówki" wyeliminowali z ruchu kolejnego "pirata drogowego". 20-latek na ulicy Sosabowskiego przekroczył prędkość o 51 km/h.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna  prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.