MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Data publikacji 03.12.2019

W związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych Policjanci z białostockiej „drogówki” spotkali się z członkami Polskiego Związku Głuchych Oddział Podlaski. Jego tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W weekend Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku spotkali się z członkami Polskiego Związku Głuchych Oddział Podlaski. Spotkanie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo mieszkańców zwrócili uwagę na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomnieli że osoba poruszająca się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązana używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, iż nawet jeśli przepisy tego nie wymagają odblaski najlepiej nosić przez całą jesień i zimę zarówno w dzień, jak i po zmierzchu.

Dodatkowo w ramach spotkania omówili nowe przepisy, które już wkrótce wejdą w życie tj. „korytarz życia” oraz „jazda na suwak”.

Każdy z uczestników na koniec spotkania otrzymał opaskę odblaskową

  • Fotografia przedstawiając siedzących uczestników w sali oraz osobę do nich przemawiającą.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dyskusję zebranych uczestników.
  • fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę która przedstawia przykładową symulację na suwak uczestnikom.