Białostocka "drogówka" o bezpieczeństwie w ruchu drogowym - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Białostocka "drogówka" o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji 03.12.2019

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wzięli udział w seminarium pod nazwą „Bezpiecznie - chce się żyć!” zorganizowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas spotkania policjanci zwrócili uwagę na stan bezpieczeństwa na drogach powiatu białostockiego oraz najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

W Auli Centrum Konferencyjnego Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, odbyły się spotkania poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa w przestrzeni ruchu drogowego, na których tradycyjnie nie mogło zabraknąć przedstawicieli białostockiej Policji. Rozpoczął je wykład połączony z prezentacją przygotowany i przeprowadzony przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi omówli dane statystyczne dotyczące ruchu drogowego, a także zwrócili uwagę na tzw. zachowania ryzykowne, mające wpływ na bezpieczeństwo w tej przestrzeni. Poprzez dotarcie do szerokiego grona użytkowników dróg, spotkania stanowią formę edukacji i dają możliwość przypomnienia obowiązujących przepisów. Jest to również doskonala okazja do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami prawnymi i działaniami podejmowanymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu białostockiego.

Każde spotkanie tradycyjnie zakończyło się występem artystycznym. Tym razem licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli obejrzeć program zaproszonego kabaretu.