Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie– możesz mieć na nie wpływ” w Supraślu-02.12.2019

Data publikacji 03.12.2019

W poniedziałek w Domu Ludowym w Supraślu odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z miejscowego posterunku. Mundurowi podczas spotkania rozmawiali z mieszkańcami gminy na temat poprawy bezpieczeństwa, a także omówili i przybliżyli funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Debata  społeczna odbyła się  w Domu Ludowym w Supraślu  miała na celu nie tylko omówienie funkcjonowania nowych narzędzi Policji, lecz również zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Supraśla Pan dr. Radosław Dobrowolski, Komendant Komisariatu Policji w Wasilkowie, p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku podkomisarz  Dorota Panas, dyrektor MOPS-u Pani Barbara Szutko oraz  przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, szkół oraz organizacji współpracujących z Policją.
Mundurowi omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym, które zagrożenia są najczęściej zgłaszane w gminie Supraśl za pośrednictwem tego narzędzia. Zgromadzonym przybliżono sylwetki dzielnicowych i przedstawiono założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także wskazano na łatwy sposób skontaktowania się z tymi policjantami dzięki aplikacji „Moja Komenda”. W dalszej kolejności funkcjonariusze zapoznali uczestników debaty z głównymi obszarami działalności profilaktycznej tutejszej jednostki. Głównym punktem spotkania była dyskusja, w której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali  wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę dla bezpieczeństwa na terenie gminy Supraśl.

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca stojących mundurowych oraz burmistrza przed uczestnikami debaty.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca siedzących uczestników debaty.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę która wyświetla prezentację zgromadzonym uczestnikom.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca siedząca policjantkę która wyświetla prezentację.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę która wyświetla prezentację zgromadzonym uczestnikom.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę która wyświetla prezentację zgromadzonym uczestnikom.