ZACZĄŁEŚ ŚWIĄTECZNE ZAKUPY-UWAŻAJ - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZACZĄŁEŚ ŚWIĄTECZNE ZAKUPY-UWAŻAJ

Data publikacji 06.12.2019

Okres przedświąteczny to zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny. Pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.

Jak co roku w okresie przedświątecznym wzrasta liczba kradzieży kieszonkowych. Większość z nich wynika z nieostrożności  ludzi będących w gorączce przedświątecznych zakupów. Złodzieje zbierają prawdziwe żniwo w supermarketach, targowiskach, autobusach komunikacji miejskiej wszędzie tam gdzie panuje tłok. Nie przypadkowo ofiarami przestępców bywają osoby, które często zapominają o podstawowych zasadach zabezpieczenia wartościowych rzeczy. Łupem rabusiów są torebki pozostawione bez nadzoru, na przykład w sklepowym wózku, portfele będące w tylnych kieszeniach spodni a także telefony komórkowe, dokumenty, czy klucze do samochodu schowane w zewnętrznych kieszeniach wierzchniej odzieży. Zdarza się, że zanim zorientujemy się o kradzieży złodziej za pomocą skradzionej karty bankomatowej „dobierze się” do naszego konta. Okres świąteczny to także czas kiedy częściej podróżujemy, składamy wizyty rodzinie. Wielu z nas odwiedza też groby bliskich. W tych sytuacjach powinniśmy zachować ostrożność, szczególnie, gdy parkujemy nasze samochody w różnych miejscach. Pamiętajmy, że otwarte drzwi, uchylone szyby, czy pozostawione w zasięgu wzroku wartościowe przedmioty do także nie lada okazja dla złodzieja.

Policjanci ostrzegają i apelują – nie dajmy się okraść! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od nas samych.