DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI"

Data publikacji 10.12.2019

Wczoraj białostoccy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Były one kierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona.

Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej, która pod działaniem środków może być zaburzona. Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

Aby poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego białostoccy policjanci wlączyli się do ogólnopolskich działań pn. Alkohol i Narkotyki". W trakcie akcji białostocka "drogówka" skontrolowała 812 kierowców. W tym gronie znalazł się jeden kierowca, który odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Nie spożywaj alkoholu jeżeli planujesz prowadzić pojazd. Nie proponuj alkoholu osobie, która zamierza prowadzić. Nie daj się namówić na jazdę samochodem z kierowcą, który pił alkohol!

Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Takie badanie można wykonać m.in. w większości jednostek Policji.

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta który kontroluje samochody.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta który stoi przy zatrzymanym samochodzie.
  • fotografia przedstawiająca policjanta który sprawdza trzeźwość kierowcy.
  • fotografia przedstawiająca policjanta który sprawdza trzeźwość kierowcy.
  • fotografia przedstawiająca policjanta który sprawdza trzeźwość kierowcy.
  • fotografia przedstawiająca policjanta który sprawdza trzeźwość kierowców w zatrzymanych samochodach.