„Nie bądźmy obojętni ” w Wasilkowie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie bądźmy obojętni ” w Wasilkowie

Data publikacji 11.12.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wasilkowie sprawdzali na terenie gminy Wasilków okoliczne pustostany, ogródki działkowe oraz miejsca gromadzenia się osób bezdomnych i nadużywających alkoholu.

 W poniedziałek, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wasilkowie sprawdzali  na ternie gminy Wasilków okoliczne pustostany, ogródki działkowe oraz miejsca gromadzenia się osób bezdomnych i nadużywających alkoholu. Działania  mundurowych ukierunkowane były na ujawnianie osób potrzebujących pomocy i narażonych na wychłodzenie. W trakcie obchodu  informowali  napotkane osoby o placówkach pomocowych i instytucjach, które udzielają pomocy osobom bezdomnym i nieporadnym życiowo.

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Policjanci apelują!!! NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI i reagujmy w powiadamiając odpowiednie służby.

  • Fotografia przedstawiająca policjantkę która rozmawia z mężczyzną
  • fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta odwiedzającego osobę nieporadną życiowo
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta który sprawdza pustostan.