Areszt dla "odbieraka" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla "odbieraka"

Data publikacji 11.12.2019

Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o oszustwo metodą "na wnuczka". Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W poniedziałek, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu kryminalnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 26-latka podejrzanego o oszustwo metodą "na wnuczka". Do dwóch zdarzeń doszło 3 grudnia. W pierwszym przypadku do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, podając się za jego syna. Twierdził, że spowodował śmiertelny wypadek drogowy. Mężczyzna prosił o pieniądze, aby uniknąć więzienia. Następnie przekazał telefon drugiemu z oszustów, który z kolei podając się za "policjanta" potwierdził wcześniejszą informację.

Scenariusz drugiego oszustwa miał podobny charakter.Do pokrzywdzonej bezpośrednio zadzwonił oszust podający się za "policjanta". Mężczyzna twierdził, że córka rozmówczyni spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy na zadośćuczynienie pokrzywdzonym. W obu przypadkach po pieniądze do seniorów zgłosił się mężczyzna, który w sumie odebrał  ponad 95 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.