Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa – w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku

Data publikacji 13.12.2019

W Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku odbyła się pierwsza lekcja pn. „Wiem jak być bezpiecznym” w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Głównym celem akcji jest promowanie właściwych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia, kształtowanie wrażliwości najmłodszych w obszarze ochrony środowiska oraz promocja zdrowego stylu życia. Lekcje skierowana była do uczniów szkół podstawowych.

Dziś, w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku odbyła się pierwsza lekcja w ramach „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”. Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Księżynie przeprowadził funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Białymstoku. Policjantka w trakcie wizyty poruszyła tematy związane z bezpieczeństwem. Przestrzegała dzieci przed kontaktem  z osobami obcymi, przypominała o tym, że nie można przyjmować od nich żadnych słodyczy, ani prezentów. Funkcjonariusz w trakcie lekcji  opowiedział o codziennej pracy Policji oraz pokazał uczniom  podstawowe wyposażenie policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę służbową. Maluchy czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami zadawały bardzo dużo pytań.

Akcja została przygotowana przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we współpracy ze Strażą Pożarną, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Nadleśnictwem Dojlidy i spółką "Lech". Szkoła ma na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia. Dzieci poznają między innymi zasady bezpiecznych zachowania w domu, dowiedzą się co zrobić gdy wybuchnie pożar czy też, jak należy zachowywać się w lesie.

  • Fotografa kolorowa przedstawiająca policjantkę która prowadzi zajęcia dla dzieci.
  • fotografia kolorowa przedstawiająca stojącą policjantkę która trzyma pałkę policyjną.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dzieci które przez lupę przyglądają się odciskom palców.