„Akcja choinka, wnyk i ASF” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Akcja choinka, wnyk i ASF”

Data publikacji 17.12.2019

Policjanci z Zabłudowa wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Michałowa i Bobrownik oraz Straży Leśnej z Nadleśnictwa Waliły i Żednia przeprowadzili działania „Akcja choinka, wnyk i ASF”. Sprawdzali nie tylko legalność pochodzenia sprzedawanych choinek, jak również kontrolowali obszary leśne pod katem ujawnienia wnyków.

W miniony piątek mundurowi z Komisariatu Policji w Zabłudowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Michałowa i Bobrownik oraz Straży Leśnej z Nadleśnictwa Waliły i Żednia przeprowadzili działania  pn.„Akcja choinka, wnyk i ASF”. Wspólne patrole strażników i policjantów realizowane są na terenach powiatu białostockiego mające  na celu przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń, takich jak: kłusownictwo, kradzież drewna, nielegalna wycinka drzew choinkowych czy łamanie zakazu wjazdu samochodów do lasów. W czasie działań mundurowi  wylegitymowali 21 osób oraz skontrolowali  10 pojazdów w tym jeden do przewozu drzewa dłużycowego. Mundurowi  w trackie kontroli obszarów leśnych , rejonie miejscowości Zarzeczany i Sokole ujawnili  dwa wnyki  nastawione na zwierzęta leśne. Podobne działania będą kontynuowane do końca tego roku.

Policjanci przypominają, że sprzedaż kradzionych drzewek oraz ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie. Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi 500 złotowy mandat bądź skierowanie sprawy do sądu.

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca stojących razem funkcjonariuszy policji,straży granicznej,straży leśnej.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca dwóch funkcjonariuszy którzy kontrolują obszary leśne.
  • Fotografia przedstawiająca funkcjonariuszy którzy kontrolują samochód przewożący drzewo.