„Bezpieczny Senior” spotkanie w Łapach - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny Senior” spotkanie w Łapach

Data publikacji 17.12.2019

Dzielnicowi w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior” spotkali się z seniorami w klubie „Dzienny Dom Senior plus” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach. Spotkanie dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych, przede wszystkim tego co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów i nie stracić oszczędności całego życia.

W miniony piątek mundurowi  z Komisariatu Policji w Łapach w ramach  programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior” spotkali się z seniorami w klubie „Dzienny Dom Senior plus” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Leśniowskiej w Łapach. Funkcjonariusze  przekazali seniorom informacje o  tym, jak ustrzec się przed oszustami działającymi metodą na „wnuczka”, „policjanta ” czy „inkasenta”. Apelowali przy tym o rozwagę i nie uleganie emocjom, a także kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych osób, które pukają do drzwi lub dzwonią opowiadając różnego rodzaju historie. Funkcjonariusze uczulali, że należy być podejrzliwym, także w sytuacji, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla do szybkiej wypłaty i przekazywania nieznajomym środków pieniężnych. W trakcie spotkania poruszano również kwestie kradzieży kieszonkowych przypominając, że szczególną ostrożność należy zachować w miejscach tj. centra handlowe, bazary, środki komunikacji publicznej bowiem właśnie tam najczęściej dochodzi do kradzieży kieszonkowych. Na koniec spotkania mundurowi omówili procedurę związaną z niebieską kartą, a także zdefiniowali zjawisko przemocy w rodzinie.

Policja apeluje o ostrożność i przezorność przypominając, że okres przedświąteczny i święta Bożego Narodzenia to czas wzmożonej działalności kieszonkowców, włamywaczy  do mieszkań, domów.

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca siedzącego na spotkaniu z seniorami.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta prowadzącego pogadankę z seniorami.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjanta prowadzącego spotkanie z seniorami.