DZIELNICOWI URATOWALI WYCHŁODZONĄ KOBIETĘ - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWI URATOWALI WYCHŁODZONĄ KOBIETĘ

Data publikacji 18.12.2019

Dzielnicowi z białostockiej "czwórki" uratowali wychłodzoną kobietę. Zagubiona seniorka leżała w krzakach przy rzece. Dzięki reakcji funkcjonariuszy 57-latka trafiła pod opiekę lekarzy. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na każdą sytuację, w której zagrożone może być życie osób narażonych na wychłodzenie.

Wczoraj, dzielnicowi z IV Komisariatu Policji w Białymstoku dostali zgłoszenie o starszej kobiecie, która zagubiła się w rejonie rzeki Dolistówka. Z informacji wynikało, że seniorka jest wyziębiona. Policjanci natychmiast przystapili do poszukiwań kobiety. Mundurowi, po kilkugodzinnych poszukiwaniach, odnaleźli 57-latkę. Kobieta leżała w krzakach przy rzece. Była bosa i cała przemoknięta. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała kobietę do szpitala. Dzięki reakcji dzielnicowych 57-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego regionu, aby zwracali uwagę na osoby w swoim najbliższym sąsiedztwie. Na ludzi samotnych lub tych, którzy nie mają odpowiednich warunków, aby przetrwać w niskich temperaturach. Prosimy o informowanie nas o takich sytuacjach, gdyż niejednokrotnie tylko wczesna reakcja może zapobiec tragedii.