Droga to nie Ring –Stop agresji - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Droga to nie Ring –Stop agresji

Data publikacji 18.12.2019

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ramach akcji pn. „Droga to nie RING – STOP agresji”, której celem jest zapobieganie agresywnym zachowaniom na drodze spotkali się z kursantami jednej z białostockich szkół.

Z uwagi na obserwowane coraz częściej na drodze agresywne zachowania mundurowi z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kontynuują akcję profilaktyczną pn. „Droga to nie RING – STOP agresji”. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z kursantami jednej z białostockich szkół. Na spotkaniu  funkcjonariusze tłumaczyli jakie wykroczenia są najczęściej popełniane przez kierujących pojazdami i dlaczego powodują one tak wielkie niebezpieczeństwo. Ponadto policjanci przedstawili słuchaczom sytuacje agresywnych zachowań kierowców, które miały miejsce na terenie miasta Białegostoku, skutki oraz sankcje prawne za ich popełnienie. Funkcjonariusze podkreślali jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma takie same prawa. Kierowcy są zobowiązani do "kultury jazdy" oraz przestrzegania przepisów w takim samym zakresie bez względu na posiadane predyspozycje do kierowania pojazdami. Kierowcy wymierzający sprawiedliwość samodzielnie mogą się narazić na odpowiedzialność karną.

Pamiętajmy! Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa"

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę podczas prelekcji w szkole.
  • fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę która prowadzi spotkanie w szkole jazdy.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca policjantkę prowadzącą spotkanie z uczestnikami kursu prawa jazdy.