BEZPIECZNIE BŁYSZCZĄCE ŚWIĘTA - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNIE BŁYSZCZĄCE ŚWIĘTA

Data publikacji 20.12.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łapach w jednej ze szkół podstawowych zorganizowali działania edukacyjno – profilaktyczne pod hasłem „Bezpiecznie Błyszczące Święta”. Spotkanie dotyczyło ogólnie pojętego bezpieczeństwa z naciskiem na bezpieczeństwo podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W środę, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łapach w Szkole Podstawowej Nr 2 w Łapach zorganizowali spotkanie pod hasłem „Bezpiecznie Błyszczące Święta”. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powinny się zachować jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego-piesi. Milusińskim przypomniano zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Podczas pogadanki omówiono kolory i ich znaczenie na sygnalizacji świetlnej zarówno dla pieszych jak i kierujących. Ponadto mundurowi  zasygnalizowali dzieciom jakich zasad bezpieczeństwa muszą przestrzegać w domu, szkole oraz bawiąc się na podwórku. Nie zabrakło również zasad prawidłowego zachowania się wobec obcego psa i osób nieznajomych. Łapscy dzielnicowi przypomnieli milusińskim również o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza zimą i jesienią, gdy bardzo szybko zapada zmrok.

Na koniec spotkania mundurowi wspólnie z dziećmi kolorowali malowanki, a w ramach niespodzianki obdarowali dzieciaki odblaskowymi kamizelkami.