Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa-lekcja druga - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa-lekcja druga

Data publikacji 20.12.2019

W szkole Podstawowej w Księżynie odbyła się druga lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć były prawidłowe nawyki żywieniowe omówione przez przedstawiciela Polskiej Izby Mleka. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu edukację z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Księżynie odbyła się druga lekcja w ramach "Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa". Tematem zajęć były prawidłowe nawyki żywieniowe. Uczniowie szkoły dowiedzieli się między innymi: jak zamieniać szkodliwe produkty na ich zdrowe odpowiedniki, czy zjadane pokarmy dostarczają wszystkie niezbędne sładniki odżywcze, jak równiez zwrócono uwagę na to, jak waże jest pierwsze i drugie śniadanie, czętostliwość spożywania posiłków oraz rodzaje zjadanych przekąsek.

Z kolei dzielnicowy z Komisariatu Policji IV w Białymstoku zwrócił uwagę uczniów na bezpieczeństwo na drodze. Przypomniał zasady przechodzenia przez jezdnię, znaczenie poszczególnych świateł na sygnalizatorze, jak również uwagę najmłodszych skierował na zasadność noszenia odblasków. W trakcie spotkania dzieci poznały między innymi zasady bezpiecznych zachowania w domu, dowiedziały się co zrobić gdy wybuchnie pożar czy też tego, jak należy zachowywać się w lesie.