DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 23.12.2019

W piątek, w całym kraju Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Do działań włączyła się również białostocka "drogówka", która zwracała szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów.

 

Mundurowi w ramach działań "Prędkość" prowadzil pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejetstratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane były w pierwszej kolejności drogi, o największym zagrożeniu zdarzeń drogowych. działania miały charakter kontrolno-prewencyjny.

W trakcie przeprowadzonych działań na terenie naszego powiatu 36 policjantów skontrolowało 166 pojazdów. Mundurowi ujawnili w sumie 65 przekroczeń prędkości.

Apelujemy do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.