Dzielnicowi z Łap zatroszczyli się o potrzebujących pomocy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Łap zatroszczyli się o potrzebujących pomocy

Data publikacji 10.01.2020

Dzielnicowi pomogli mieszkańcom Łapskich posesji. Policjanci zatroszczyli się o opał dla samotnie mieszkającego mężczyzny oraz schorowanego małżeństwa. Policja przypominają, że wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, aby uratować czyjeś życie.

 
Dzielnicowi kolejny raz pomogli. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w  Łapach zaangażowali się w pomoc samotnemu mężczyźnie. Policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców Łap zamieszkały w opuszczonym domu przebywał tam bez opału.Mężczyny nie było stać na jego zakup. W tym samym czasie funkcjonariusze dowiedzieli się również o małżeństwie w ciężkiej sytuacji materialnej, które rownież nie miało środków finansowych na zakup opału. Dzielnicowi wiedząc o tym, że osobom tym grozi niebezpieczeństwo związane z wychłodzeniem natychmiast przystapili do działania. Policjanci przy współpracy z Centrum Integracji Społecznej w Łapach zorganizowali potrzebne drewno. Opał już po kilku dniach trafił na posesje potrzebujących, którzy będą mogli spędzić bezpiecznie zimę.
 Policjanci apelują o przekazywanie informacji w przypadku zauważenia osób bezdomnych czy nieporadnych życiowo, których życie może być zagrożone z powodu niskich temperatur. W takim przypadku należy skorzystać z numeru alarmowego 112, bądź Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przy pomocy której można wskazać zagrożenie. Czasem żeby przetrwać zimę w godnych warunkach wystarczy jeden telefon