Aby ferie były bezpieczne - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby ferie były bezpieczne

Data publikacji 15.01.2020

Zbliżają się ferie na Podlasiu. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzą wzmożone działania edukacyjno - profilaktyczne dotyczące bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Mając na względzie rozpoczynające się w przyszłym tygodniu ferie zimowe mundurowi Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach oraz przedszkolach na terenie naszego powiatu.

Wczoraj policjanci odwiedzili maluchy w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 14 w Białymstoku. Mundurowi podczas spotkania mówili milusińskim o zagrożeniach, na jakie są narażeni przede wszystkim jako najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. W przypomnieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze pomogło "miasteczko ruchu drogowego". Policjanci przestrzegali dzieci przed kontaktami z osobami dla nich obcymi oraz edukowali je w zakresie zachowania wobec obcego zwierzęcia np. psa. Poruszyli także temat przestrzegania zasad gwarantujących, że zabawy na śniegu tj. zjazdy z górek na sankach, jazda na łyżwach, nartach i snowboardzie będą dla dzieci wesołe i bezpieczne. Prelegenci utrwalili dzieciom numery alarmowe, a także przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które mają realny wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych.