Podsumowanie roku 2019 w białostockiej komendzie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie roku 2019 w białostockiej komendzie

Data publikacji 16.01.2020

Początek roku to czas podsumowań minionych 12 miesięcy. Okres analiz wyciągania wniosków i planowanie działań na najbliższe miesiące. Dziś odbyła się odprawa roczna, której gospodarzem był Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Maciej Daniel Wesołowski. W naradzie uczestniczyli także zaproszeni goście.

 

Dziś, w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku, odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie, omówiono efekty pracy białostockich policjantów w minionym roku, a także przedstawiono plany na bieżący rok. W odprawie wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, przedstawiciele białostockich prokuratur oraz inni licznie zaproszeni goście.

Spotkanie poprowadził Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Maciej Daniel Wesołowski, który omówił stan bezpieczeństwa w powiecie oraz efekty pracy funkcjonariuszy w 2019 roku. Jak wynika z przedstawionych danych białostoccy policjanci w ubiegłym roku odnotowali większą liczbę wszczętych postępowań przygotowawczych w stosunku do poprzedniego roku przy minimalnym spadku do roku 2018 wskaźnika wykrywalności. Komendant  zauważył również, że spadła ilość osób rannych oraz zmniejszyła się liczba wypadków drogowych na terenie powiatu. Inspektor Maciej Daniel Wesołowski zwrócił także uwagę na ilość zabezpieczonych środków odurzających-ponad 52 kilogramy, które nie trafiły do obrotu. Największą ilość zabezpieczonych środków odurzających stanowi marihuana. Pan Komendant zaznaczył również, że funkcjonariusze zlikwidowali w ubiegłym roku 17 upraw konopi indyjskich.

W trakcie spotkania nie zabrakło również informacji dotyczących nowych inwestycji. Przypomniał, że w ramach Programu Modernizacji Policji od Komendy Głównej Policji w Białymstoku otrzymaliśmy 18 nowych pojazdów. Największą ich część stanowiły hyundai i volkswagen. Komendant  Wesołowski zwrócił również uwagę, że aby poprawić bezpieczeństwo naszych mieszkańców mundurowi otrzymali również nowe radiowozy zakupione ze środków KGP i lokalnych samorządów–KIA CEED, które trafiły do dyspozycji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Zabłudowie i Posterunku Policji w Choroszczy. Z kolei w ramach funduszu wsparcia zostały zakupione m.in. defibrylatory, rękawice antyzakłuciowe, testery trzeźwości DRAGER I IBLOW czy aparaty fotograficzne.

Uwadze gospodarza nie umknęły również nowe Posterunki Policji. Nowo otwarty w 2019 roku Posterunki Policji w Zaściankach i odtworzony w Tykocinie, które mają służyć naszym mieszkańcom. Gospodarz spotkania wspomniał również o planach na bieżący rok, w których rozpocząć się ma budowa Komisariatu Policji IV w Białymstoku przy ulicy Wspólnej, jak również realizacji projektowej Komisariatu przy ulicy Ogrodowej
W trakcie spotkania nie zabrakło również słów uznania dla policjantów, którzy odnieśli sukcesy na arenie ogólnokrajowej

W Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku” 2019:

I i II miejsce w klasyfikacji generalnej

W Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych:

II miejsce w klasyfikacji generalnej 

W Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” 2019:

IV miejsce w klasyfikacji generalnej indywidualnie

Podsumowując rok 2019 Komendant Miejski zwrócił uwagę, że na terenie białostockiej komendy każdego dnia średnio:

  •   do służby patrolowej i obchodowej skierowano 122 policjantów,
  •   do służby na drogach skierowano 36 policjantów ruchu drogowego,
  •   przeprowadzono 168 interwencji,
  •   funkcjonariusze służby patrolowej zatrzymywali 2 sprawców przestępstw,
  •   przedstawiono zarzuty 9 podejrzanym,
  •   wykryto 15 przestępstw,
  •   ujawniono 120 wykroczeń,
  •   realizowano 24 doprowadzenia.

Oczywiście na koniec swojego wystąpienia szef białostockich policjantów podziękował funkcjonariuszom i pracownikom za zaangażowanie i wysiłek, jaki włożyli w pracę w 2019 roku.