Białostoccy policjanci szkolą się pod okiem instruktorów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci szkolą się pod okiem instruktorów

Data publikacji 17.01.2020

Białostoccy policjanci regularnie uczestniczą w cyklu szkoleń z zakresu taktyk i technik interwencji. Realizowane zajęcia przyczyniają się do rozwijania sprawności fizycznej funkcjonariuszy oraz umiejętności, które są potrzebne w trakcie codziennej służby. Zajęcia prowadzą doświadczeni policyjni instruktorzy.

We wtorek, policjanci z białostockiej "drogówki" doskonalili swoje umiejętności z zakresu taktyk i technik interwencji. Tematyka zajęć obejmuje m.in. techniki samoobrony, obezwładniania agresywnych napastników, obrony przed atakiem, oraz zatrzymanie przy użyciu środka przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, czy też siły fizycznej. Realizowane zajęcia przyczyniają się do rozwijania sprawności fizycznej funkcjonariuszy oraz umiejętności, które są potrzebne w trakcie codziennej służby.

Zajęcia na macie prowadził policyjny instruktor komisarz Radosław Bakun, który z ramienia Wydziału Kadr Komendy Miejskiej Policji w Bialymstoku zorganizował szkolenie.

W szkoleniu sukcesywnie biorą udział policjanci z wszystkich komórek organizacyjnych. Tym razem na maty trafili mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze mają możliwość trenować z partnerami, z którymi m.in. na co dzień pełnią służbę.