Bezpieczne Ferie 2020 - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Ferie 2020

Data publikacji 17.01.2020

Białostoccy policjanci w trosce o najmłodszych zainaugurowali w Szkole Podstawowej nr 26 "Bezpieczne Ferie 2020". Wszystko po to, aby czas wolny od zajęć szkolnych upłynął wesoło, ale bezpiecznie.

Wczoraj białostoccy policjanci wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa Dojlidy, Strażą Ochrony Kolei i Polską Ibą Mleka zainaugurowali w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku "Bezpieczne Ferie 2020". Spotkanie odbyło się w ramach programu "Feryjne Pogotowie Bezpieczeństwa". W zajęciach wzięły udział dzieci z klas I-III. Tematem spotkania były bezpieczne zachowania w okresie feryjnym. Zajęcia miały nietypowy charakter. Nie zabrakło zabaw ruchowych i integracyjnych w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa m.in. podczas wycieczki do lasu, zachowania wobc osób obcych, czy też zabaw na śniegu/lodzie. Przypomniano najmłodszym numer alarmowy oraz zagadnienia związane z wzywaniem pomocy.

W trakcie spotkania uczestnicy zagrali w grę towarzyską „kalambury”, w której oprócz znajomości tematyki właściwych zachowań w trakcie zimowego wypoczynku, należało wykazać się refleksem. Wykorzystując „papierowe” śnieżki zorganizowano najmłodszym konkurs profilaktyczny. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi nt. bezpiecznego saneczkowania na górkach, miejsc bezpiecznych do zabaw na śniegu, uczestnicy otrzymali drobne upominki.