„ZIMOWA SZTAFETA NA LODZIE” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ZIMOWA SZTAFETA NA LODZIE”

Data publikacji 21.01.2020

Policjantki białostockiej komendy spotkały się z dziećmi i młodzieżą spędzającą zimowy wypoczynek na białostockim lodowisku.

Policjantki z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w ramach działań „Feryjne Pogotowie Bezpieczeństwa” spotkały się z dziećmi i młodzieżą w nietypowym miejscu...na lodowisku. Mundurowi w pierwszej kolejności omówili bezpieczne zachowania w czasie ferii. Policjantki przestrzegały dzieci przed kontaktami z osobami dla nich obcymi oraz edukowalły je w zakresie zachowania wobec obcego zwierzęcia np. psa. Poruszony został także temat przestrzegania zasad gwarantujących, że zabawy na śniegu tj. zjazdy z górek na sankach, jazda na łyżwach, nartach i snowboardzie będą dla dzieci wesołe i bezpieczne. Nie zabrakło taakże tematu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki przypomniały o noszeniu elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają widoczność na drodze.

Po krótkiej pogadance zorganizowane zostały zawody pn. „Zimowa sztafeta na lodzie”. Wzięły w nim udział trzy drużyny. Najszybsza trzyosobowa grupa otrzymała nagrody w postaci kasków ochronnych do uprawiania zimowych sportów. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Na zakończenie każdy z małych łyżwiarzy otrzymał od funkcjonariuszek opaski odblaskowe.